1. kapitola

28. července 2016 v 11:53 | Veronika Vé |  Vlkodlačí děvče

1.

Ráno. Opět jsem vstala celá rozlámaná, nehty špinavé a uši naprosto přecitlivělé. Jediné, co mě dnes zachránilo, bylo to, že jsem se dostala domů dříve, než jsem se proměnila. I když moje máma by byla radši, kdyby tomu tak nebylo. Rozdrápala jsem jí všechny koberce, po kterých jsem kráčela a to nemluvím o dřevěném zábradlí, které bude chtít menší renovaci.
"Dobré ráno." prozívla jsem napůl pusy, když jsem sešla dolů do kuchyně. Máma se na mě naštvaně podívala, ale nic neřekla. Nemohla. Táta jako obvykle nic nevnímal, četl zrovna denní tisk a moje mladší sestra? Ta nevěděla o světě, zrovna se cpala máminými lívanci. Usedla jsem tedy téměř bez povšimnutí své rodiny ke stolu a začala jíst. Do snídaně jsem se musela nutit, přece jenom v noci jsem se najedla až až. Ale nechtěla jsem mámu ještě více naštvat a tak jsem se překonala. "Drahá, tak si konečně sedni a pojď se také najíst." vybídl táta mamku. Jenže mamka dál stála u dřezu a drhla připálenou pánev od lívanců. "Napadlo mě," začala jsem "že bych dnes jela do města a sehnala nám nový koberec a poprosím Tomáše, aby nám spravil to zábradlí." "To bys taky měla." odsekla mi máma, která se stále drhla s pánvičkou. Pochopila jsem, že jediný způsob, jak se máma uklidní, bude odejít do svého pokoje.
Sedla jsem si k oknu a jen tak pozorovala padající vločky. Byl leden a blížily se mé narozeniny. Každý rok si přeji to samé. Pokud se letos něco nezmění, nevím, jak dlouho to tu vydržím. Nevím, jak dlouho to se mnou máma vydrží. Z mého vnitřního monologu mě vyrušila sestra Nicol. "Abigail, pojď už, nebo přijedeme pozdě do školy!" Super, škola. To je to poslední místo, kam se mi teď chce.
 


Komentáře

1 Vikina Vikina | Web | 28. července 2016 v 12:04 | Reagovat

Zaujímavé :-) pekný blog :-)

2 Veronika Vé Veronika Vé | Web | 29. července 2016 v 11:24 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama