Čekání na život

26. července 2016 v 17:04 | Veronika Vé |  Téma týdne
Článek je zde dne 31. 1. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.
Mám pocit, že stále na něco čekám. Čekám, že najednou vyhraju miliardu, aniž bych pro to hnula prstem. Čekám, že se ze mě stane umělkyně, i když skicák otevřu jednou do měsíce. Čekám, že napíšu úžasný příběh, i když o tom pořád jen sním a napsala jsem pouze první kapitolu, od které uběhlo už spoustu dní.
Život nám nepřinese něco jen tak. Bez námahy. Věci a události si člověk musí zasloužit, pracovat na nich. Já třeba čekala na to, až konečně budu mít po maturitě. Ale věděla jsem, že to nefunguje tak, že bych luskla prsty a maturitní vysvědčení mi samo zalezlo do šuplíku. Musela jsem celé 4 roky makat, abych věděla, že tu maturitu zvládnu. (I když, co si budeme nalhávat, do poslední zkoušky jsem netušila, zda to zvládnu.)
Čekám na to, až budu vdaná a budu mít rodinu. Ale vím, že za tím stojí pořádný kus práce. Pevný vztah s partnerem se vám nevytvoří za jednu noc nebo pár měsíců bydlení. Musíte na něm opravdu pracovat a pak se taková potěšení, jako jsou svatba, vlastní dům, děti a společné rodinné vzpomínky a zážitky, dostaví.
Čekat bez hnutí jediným prstem je zbytečné. Ničeho se totiž nedočkáte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama