Dracula/Bram Stoker

26. července 2016 v 12:28 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 12. 12. 2015 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Dracula

Bram Stoker
Anotace:
Nejslavnější hororový příběh popisuje formou dopisů, deníkových záznamů a novinových výstřižků děsivé věci, které se odehrávají v blízkosti tajemného maďarského hraběte. Jak odhalí právník Jonathan Harker, s hrabětem není vše v pořádku. V ohrožení se ocitá i Harkerova snoubenka Mina, proto přijíždí profesor Van Helsing a začíná hon na upíra. Kniha byla nesčetněkrát zfilmována, nejslavnější adaptace pocházejí z let 1931 (Tod Browning, hlavní role Bela Lugosi) a 1992 (F. F. Coppola, hlavní role Gary Oldman).
Informace:
  • Rok vydání 2013
  • Počet stran: 408
  • Psáno: formou deníkových záznamů, dopisů, výstřižků z novin
Můj názor:
Musím říci, že jsem od této knihy čekala více. Přeci jenom když se řekno "Dracula", máte nahnáno a představujete si vysávání krve..prostě všude plno krve a v knize minimálně v každé 3. kapitole.
Když jsem tuto knihu začala číst, byla to nuda, ale většinou na každém začátku knihy se nic tak báječného neděje. Po pár stránkách jsem se začala trochu bavit, začínalo to být už konečně zajímavé, ale pak se kniha stávala stále nudnější a nudnější a jediný okmažik, kdy jsem se bála, byl na začátku knihy, kdy kočár obestoupili vlci (mám z vlků hrůzu). A závěr knihy? Čekala jsem více. Prakticky polovinu knihy se plánuje, jak zprovodit Draculu z povrchu zemského a když k tomu dojde, je to celkém rychlé a "bezbolestné". Ikdyž jsem se přistihla, že mi ke konci knihy trochu rychleji bušilo srdce, za nepatrný okamžik začalo bíti zcela pravidelně.
Co se musí ale knize nechat, je takové vědečtější a psychologické pojetí. Takže milovníci těchto okruhů by si podle mne určitě přišli na své.
Hodnocení:

**

Dávám 2 hvězdičky, jednu za tu preciznost při deníkových zápiscích (jejich systém mě celkem fascinoval) a druhou hvězdičku za obal, který podle mne Draculu v této knize vystihuje.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama