Nádherná temnota/Kami Garciová a Margaret Stohlová

26. července 2016 v 12:31 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 17. 1. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Kronika prokletých zaklínačů 2

Nádherná temnota

Kami Garciová & Margaret Stohlová
Anotace:
Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny -, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit.
Informace:
  • Rok vydání: 2011
  • Počet stran: 480
  • Žánr: fantasy, román
Můj názor:
Vzhledem k tomu, že jsem nečetla první díl (Nádherné bytosti - viděla jsem film), tak nemůžu porovnat, který díl je lepší.
Kniha mne bavila téměř od začátku. Někdy se však objevily pasáže, které byly takové furt dokola a přišlo mi, že se děj nikam neposunuje. Naštěstí takových pasáží bylo málo. Zbytek knihy se mi moc líbil, bavil mě a hlavně překvapoval! Myslím si, že právě překvapení tuto knihu naplno vystihuje. Byly tam nečekané zvraty, nečekané vysvětlení, prostě něco pro mě!
Co bych tak vytkla je přízvuk některých postav, ale to k tomu prostě patří.
Ale co mě vážně štvalo byl překlad, ve kterém bylo moc chyb, ať už ve slovosledu nebo pravopisných. Sem tam se objevila i záměna jmen, což vám k pochopení děje moc nepomůže. Ale za to spisovatelky nemohou, takže samotnému příběhu toto vytnout nemůžu.
Hodnocení:

***

Dávám 3 hvězdičky a hned vysvětlím proč. Líbil se mi obsah, kde však chvílemi byly nudné pasáže dá se říct o ničem. Na druhou stranu, jak už jsem psala, tyto pasáže vyvážily momenty překvapení. Ale zase mi trochu vadil přízvuk těch postav, který jsem musela louskat. A to jsem z moravy :P A obal knihy je vážně pěkný, to je taky plus.
Kniha se mi moc líbila, ale víc hvězdiček dát prostě nemůžu. Schovám si je pro další díly, doufám.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama