Opravdová láska

26. července 2016 v 16:36 | Veronika Vé |  Život píše
Článek je zde dne 23. 10. 2015 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Když mi bylo 12 let, představovala jsem si lásku jako něco romantického. Když mi bylo 15, věřila jsem v naivní lásku, respektive jsem neměla ani tucha, co opravdová láska je. Nyní je mi 20 a konečně vím, co to je opravdová láska.
Poslední dobou se mi z romantických filmů dělá "šoufl". Ani nevím proč, možná že je tady láska až moc přeslazená. Nikomu nevyvracím, že nemůže mít pohodový vztah, milovat se a být šťatný hned od začátku. Jenomže dá se tomuto říkat opravdová láska?
Věřte mi, s přítelem jsme přes 3 roky spolu a až poslední půl rok vím, co je to doopravdy milovat. To jsme spolu totiž začali bydlet. Do té doby jsme se vídali o víkendech, někdy i v týdnu, kdy mně končila škola a přítel končil v práci. Byla to láska, neříkám, že ne, ale byla opravdová?
Milovali jsme se, strašně moc, ale opravdová láska je jiná. To je když toho člověka milujete, i když jste se zrovna strašně pohádali, to je když se ráno probudíte, váš i jeho dech není zrovna nejvoňavější a přesto mu dáte polibek, to je když spolu bydlíte, jeden výjde ze záchodu po "větší námaze" a ten druhý jde hned po něm.
Když prožíváte opravdovou lásku, milujete člověka i přes tyhle všechny věci. To, že je člověk zamilovaný je nádherné, ale skutečně člověka můžete milovat, až s ním bydlíte. Poznáte se mnohem více, než když jste spolu jen o víkendech. To se člověk snaží snad ani nebýt člověk: nechce se ztrapnit, nechce, aby po něm šel partner na záchod, nechce, aby partner viděl nezamaskované pupínky hned po ránu.
Nyní mohu s čistým svědomím prohlásit, že doopravdy miluju a že už vím, co je to opravdová láska.
 


Komentáře

1 Jasmínová Jasmínová | Web | 11. srpna 2016 v 15:21 | Reagovat

Pěkně napsáno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama