Poklady v Levných knihách

26. července 2016 v 21:51 | Veronika Vé |  Objevy, nákupy a jiné
Před pár dny, kdy jsem měla spoustu času, jsem si zašla do Levných knih. Vždy tam zajdu, když mám čas a náladu (kterou mám snad vždycky).
Tentokrát jsem cítila, že bych mohla najít něco dobrého na čtení, i když mám tedy doma co číst, ale tak dobrých knih není nikdy dost.
Po chvilce jsem narazila na knihu "Milostné příběhy" od italských autorů (např. Matteo Bandello nebo Giovanni Boccaccio). Zaujala mě hlavně obálka knihy, je vážně nádherná. Teda ne, že bych si zrovna potrpěla na barokní styl postav nebo na amorky a srdíčka, ale nyní šly moje předsudky stranou. Kniha stála 59,- Kč, tak jsem ji zase vrátila do poličky. Ne, že by to bylo nějak extra drahé, vzhledem k přebalu, ale hledala jsem něco mnohem víc na zamyšlení.
Prohledávala jsem očima další poličky a najednou tam byla! "Rozum a cit" od Jane Austenové. Tuto knihu jsem si chtěla už strašně dlouho přečíst. Na střední jsem od Jane Austenové přečetla Pýchu a předsudek a do knihy a stylu psaní jsem se prostě zamilovala. I když snažila jsem se přečíst další autorčinu knihu "Anna Elliotová", kterou jsem taky objevila (tedy myslím) v Levných knihách. U této knihy mi styl psaní moc nevyhovoval, ale už je to delší dobu, tak snad když se ke knížce vrátím nyní, třeba ji budu vnímat jinak.
Ale abych se vrátila ke knize "Rozum a cit". Popravdě nevím, o čem kniha je (i když jsem si anotaci kdysi četla), ale prostě pořád mě tato kniha něčím přitahovala a konečně jsem ji měla na dosah. Trochu jsem se bála, kolik bude stát, proto mě příjemně překvapila cena 29,- Kč.

No a víte co? Nakonec jsem si vzala i první knihu "Milostné příběhy". Tuto knihu už mám skoro dočtenou a upřímně je vážně skvělá. Nepředstavujte si něco na styl "50 odstínů šedi", tohle je prostě stará klasika, ale je bezva!
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. července 2016 v 15:02 | Reagovat

Od Austenové jsem četla Pýchu a předsudek a moc se mi líbí její styl psaní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama