Škola noci 7 - Vyhořelá/P. C. Castová, Kristin Castová

26. července 2016 v 12:36 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 9. 6. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Škola noci 7

Vyhořelá

P. C. Castová, Kristin Castová
Anotace:
Věci se vyvinuly doslova katastrofálně. Zoeyina duše se roztříštila na kousky. Touží zůstat v Druhém světě navěky, daleko od všech problémů a zlomeného srdce. Čas rychle plyne a s každou hodinou je jasnější, že šance na Zoeyino procitnutí se zmenšují. Jen jedna žijící bytost by ji mohla přivést zpět - Stark musí najít způsob, jak to udělat. Velká upírská rada tvrdí, že on sám musí zemřít, aby se Zoey vrátila. Pochybnosti však zůstávají - co když se to nepodaří? A čas stále běží ... Už jen posledních sedm dní ...
Stevie Rae musí mezitím řešit vlastní problémy, které jí brání pomoci Zoey. Drsná červená mláďata rozehráli vlastní hru a před jejich následky nebudou moci ochránit ani Stevie Rae. Tajemství, které ukrývá, může pomoci přivést Zoey zpět, ale zároveň je vážnou hrozbou pro její vlastní svět.
Ve středu celého zmatku je Afrodita - bývalé mládě, maximální bosorka z pekla. Dostala od bohyně dar vizí o budoucích hrozbách (pokud se to dá nazvat darem), jenže tentokrát se bohyně Nyx zjevně rozhodla promluvit prostřednictvím Afrodity, zda se jí to líbí nebo ne. I Afrodita může mít velký vliv na to, zda se Zoeyina duše vrátí. Její priority a věrnost se však mohou vydat jakýmkoli směrem.
Tři dívky zahrávající si s ohněm. Pokud si nedají pozor, každý se popálí ...
Informace:
  • Řazeno: romány, sci-fi a fantasy
  • Rok vydání: 2010
  • Počet stran: 368
Můj názor:
Když jsem toto 7. pokračování Školy noci začala číst, bylo to spíše proto, že jsem hledala nějaké oddechové čtení. Už 6. díl mě nijak neoslnil, podle mě stačilo sérii ukončit 5. dílem. Nyní se tato série každým pokračováním natahuje, i když se čtením sedmého dílu jsem pozměnila názor.
Ano, je to čtení spíše pro teenagery, než pro dospělého člověka, ale když jsem s touto upírskou sérií začínala, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Takže je jedno, že je mi tolik, kolik mi je, prostě tuto sérii dočtu.
Co se ale týče tohoto konkrétního dílu, byla jsem nadšená. Téměř celou knihu jsem slupla jako malinu. Jen první třetina trochu vázla, ale jinak to bylo opravdu úžasné čtení. Vsadím se, že kdybych tento díl četla už ve svých 16-ti letech, kdy jsem začala tuto sérii číst, byla bych z něj nadšená. Líbilo se mi také, že oproti 6. dílu, v tom 7. se dočkáme kapitol z pohledu např. Afrodity, Starka a ne jen Stevie Rae a Zoey, což je podle mě jedno velké +.
Nejspíš nemám nic, co bych tomuto dílu vytkla (až tedy na ten trochu nudnější začátek), tak jsem zvědavá, jestli mi to vydrží i při čtení 8. dílu.
Hodnocení:

****

Dávám 4 hvězdičky ne z toho důvodu, že by to nebyla zajímavá kniha, ale proto, že už mi není 16 a kniha mě tolik nepohltila jako tenkrát.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama