Sněží, sněží,../Maureen Johnsonová, John Green, Lauren Myracleová

26. července 2016 v 12:33 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 17. 2. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Sněží, sněží,..

Maureen Johnsonová, John Green a Lauren Myracleová
Anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...
Informace:
  • Rok vydání: 2015
  • Počet stran: 261
  • Žánr: Pro děti a mládež, Příběhy (databazeknih.cz)
Můj názor:
Bylo by nejspíše fér nejdříve zhodnotit každý příběh zvlášť:
Maureen Johnsonová - Zasněžený expres
Tento příběh mě ze začátku trochu nudil, ale tak to bývá u většiny příběhů. Pak vše začínalo nabírat obrátky a já se do děje totálně začetla. Závěr nebyl překvapující, ale ani jsme ho nečekali hned od začátku příběhu. Jediné co, tak jsem se nedozvěděla, jak to vlastně dopadlo s rodiči Jubilee.
Pro mě byl tento příběh nejzáživnější.
John Green - Vánoční zázrak
Musím se přiznat, že knihu jsem si vybrala hlavně proto, že tam napsal "pár řádků" i John Green. Jenomže právě od něj se mi příběh líbil nejmíň. Už na začátku bylo jasné, jak to dopadne: že se ti dva prostě dají dohromady. Samotný děj byl celkem nuda, sem tam něco vtipného, ale to je asi tak všechno.
Lauren Myracleová - Archanděl prasátek
Z těch tří příběhů mi tento přijde jako nejvíc inspirativní. Člověk se zamyslí i sám nad sebou - jestli o sobě někdy nemluví až moc a zda svoje problémy nepřevyšuje nad ty ostatních. Samotný děj nebyl špatný.
Když knihu zhodnotím celkově, je dost vánočně naivní. Ale to tak nějak k Vánocům patří. Škoda jen, že jsem ji četla teď v únoru, kdy už ani nesněží. Takže jsem se úplně nedokázala vžít do takové té vánoční sladké atmosféry, kdy chcete, aby vše mělo dobrý konec, i když by to bylo naivní "až za kopec".
Hodnocení:

***

Dávám 3 hvězdičky a hned vysvětlím proč. Kniha byla nenásilná, milá, uklidňující. Moje chyba, že jsem ji nečetla okolo Vánoc. Tudíž ji nemůžu obrat o hvězdičku jen proto, že venku už nesněží a já nemám vánoční náladu. Příběhy samotné byly fajn, až tedy na ten od Johna Greena. Ten se mi nijak nelíbil. Proto 1 hvězdička dolů. A i přes to, že příběhy byly takové, jaké jsem uvedla výše, chyběla mi tam trošilinku víc nějaká zajímavější zápletka. Byl dobrý nápad příběhy proplést do sebe, ale to mi, popravdě, na konci připadalo jak z pohádky. Proto další hvězdička dolů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama