Spokojená blbka/Ilona Ondráčková

26. července 2016 v 12:34 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 18. 3. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Spokojená blbka

Ilona Ondráčková
Anotace:
Autorka knihy s ironií i osobitým humorem tvrdí, že knihu Spokojená blbka napsala jako obhajobu svého životního stylu. Pokud se umíte zasmát sami sobě a ještě raději se smějete někomu jinému, určitě vás pobaví. Kniha je rozdělena do šesti kapitol: rodinné příběhy, pracovní úspěchy, ženy, muži, ze společnosti, sex a vztahy. Den za dnem se autorka na blogu snažila s větším či menším nadhledem vypořádat s běžnými denními starostmi i radostmi a pobavit či rozplakat své čtenáře na internetu. O tom, jak se jí to podařilo, se můžete přesvědčit v knize. Humorné a ironické postřehy ze života vás pobaví a možná i vy nakonec zjistíte, že v každém z nás je skryto kousek blbky a část vědmy. A že bez ohledu na to, kolik nám bylo sudičkami přiděleno moudrosti, nebo hlouposti záleží pouze na tom, jak jsme schopni si náš život užít a prožít. A že i z nesnesitelné spolupracovnice se může vyloupnout kamarádka a v protivném chlapovi můžeme občas najít gentlemana, nebo alespoň spojence. A z "otravných" dětí nám nakonec vyrostou dospělí, kteří si na základě svého dětství ještě rádi pořídí další pokračovatele rodu, i když se nás celou dobu snažili přesvědčit o tom, jak jsme nemožní rodiče a nedá se s námi vydržet.
Informace:
  • Rok vydání: 2010
  • Počet stran: 176
Můj názor:
Na tuto knížku jsem narazila opět v Levných knihách. Musím se přiznat, že knihy od českých autorů nerada čtu, protože mi přijdou....takové přízemní, nezajímavé...prostě vás tolik neupoutají. U této knihy jsem udělala výjimku a rozhodla si ji koupit (stála 49,- Kč, tak proč nezariskovat).
Ani moc nevím, co k názoru napsat...kniha mne pobavila, hlavně jsem si od ní oddychla (super čtení na přestávky v práci). Sem tam mne články přiměly zamyslet se nad různými věcmi, o kterých se v knize píše. Takže bych neřekla, že toto čtení byla ztráta času. Kniha vám něco dá, ale nečekejte bůhví jaký příběh nebo zápletku.
Hodnocení:

**

2 hvězdičky jsou myslím tak akorát. Kniha je psaná formou článků z blogu, takže to bylo sem tam nezajímavé a vlastně jsem ani nevěděla, o čem autorka píše. Ovšem na druhou stranu se u této knihy odreagujete a chvílemi i pobavíte ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama