Šťastní lidé čtou a pijou kávu/Agnes Martin Lugand

26. července 2016 v 12:35 | Veronika Vé |  O knížce
Článek je zde dne 9. 4. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Agnes Martin-Lugand
Anotace:
Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.

Informace:
  • Řazeno: Světová literatura, Román, Pro ženy
  • Rok vydání: 2016
  • Počet stran: 224
Můj názor:
Ani nevím, kde jsem poprvé tuto knihu zahlédla, ale určitým způsobem mě zaujala (pítí kávy a čtení v nadpisu....koho by nezaujala?). Tak jsem se rozhodla si o ní něco najít. První moje dojmy byly po přečtení anotace asi takové: No, to zase bude nějaká přeslazená blbost, něco jako příběh z telenovely. Pak mi to ale nedalo a já nad knihou začala více a více přemýšlet. Nakonec jsem se rozhodla si ji koupit (hlavně proto, že jsem byla týden na neschopence a neměla jsem co číst).
Z prvních pár stránek jsem neměla moc dobré dojmy, ale asi po 4 stránkách jsem se do příběhu úplně zamilovala a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Knihu jsem přečetla asi za 4 dny. Neuvěřitelný příběh, neuvěřitelný styl psaní. Rozhodně to není nějaký přihlouplý příběh z červené knihovny (ne, že bych všechny takové příběhy považovala za hloupé, ale bohužel jich většina takových je).
I když kniha končí asi jinak, než by si každý čtenář přál, rozhodně vás nezklame. Když jsem tento příběh četla, hrozně mi to přípomínalo Pýchu a předsudek. Možná šlo o podobný styl psaní nebo spíše o to zaujmout čtenáře bez nějaké brutální vraždy, sexu a podobně.
K této knize se určitě po čase vrátím, protože ještě teď, i po dočtení, se jí nemůžu nabažit.
Hodnocení:

*****

Poprvé dávám nějaké knize tady na blogu 5 hvězdiček. Tato kniha, a hlavně tedy spisovatelka, si to určitě zaslouží.
Jo a určitě stojí za to si tuto knihu přečíst!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama