Ta slušná, milá, hodná

26. července 2016 v 17:06 | Veronika Vé |  Téma týdne
Článek je zde dne 27. 3. 2016 a je zkopírován z mého předchozího blogu.

Psáno na TT "Temnota ve světle"
I v tom nejhodnějším a nejlaskavějším člověku se skrývá to špatné. Mě lidé považují za slušnou, hodnou a milou dívku. A to mi celkem vadí, protože pak stačí sebemenší chyba a hned je z toho celosvětová tragédie. "Viděli jste ji? Ona měla v ruce cigaretu!" "To nic není, já ji viděla opilou, jak šla s kamarádkou ze zábavy!" "A slyšeli jste, jak byla drzá? A tak hodná holka to byla!"
Tak jsem měla období (párkrát na zábavě a vážně jen párkrát jen tak), kdy jsem kouřila. A co, že se napiju na zábavě? To se nemůžu dotknout alkoholu jen proto, že jsem slušně vychovaná, hodná a milá? A že někdy odseknu někomu druhému....copak ten dotyčný ví, jak mi zrovna je, nebo co jsem zrovna zažila za nepříjemnou situaci?
Už od školky tohle se mnou jde. Všichni mě vidí jako tu slušňačku. Samozřejmě je to lepší, než kdyby mě měli zarytou jako toho nevychovanýho spratka, jenomže....pak vážně stačí málo a jste probírání a řešení mnohem více, než obvyklí průseráři.
Když jsem začala chodit se svým současným přítelem, všichni mi trvdili, jak jsem se změnila. Tak né asi, když trávíte většinu svého času s někým jiným, je jasný, že to na vás něco zanechá. Jenže moji nejbližší mi začali říkat, že jsem se změnila k horšímu. Ano, už jsem nebyla ta nudná poslušná holčička, která všechno doma udělala, protože měla dost času. Teď jsem si chtěla vyhradit i nějaký ten čas pro přítele, ale to se jim asi nelíbilo. Přitom jsem téměř vždy měla své povinnosti splněné. Jenže problém byl asi v tom, že jsem si užívala více než oni. To ze mě nejspíš udělala nevděčnou potvoru, která si neváží jejich výchovy.
Také lidé od nás z vesnice (především důchodkyně) na mě a mého přítele hleděli s pohoršením, když jsme si dali pusu. A to jsem byla tak ohleduplná, že to byly jen nevinné polibky, abych je nepohoršila ještě více. Pak si člověk asi může jen domýšlet, co o něm koluje po vesnici. "No to ti musím povědět, včera jsem viděla tu Hartmannovic holku, jak se ochytává s tím klukem. Ještě že jsem tama zrovna jela, bůhví, jak by to skončilo!" To v překladu asi znamená, že slušná holka nemá právo na to políbit svého kluka na veřejnosti, aniž by se o ní nezačalo šířit, jak to dělá přímo na ulici.
Na závěr bych chtěla jen říct, že to, že je někdo hodný, slušný a milý, neznamená, že němůže být sprostý, opilý s cigaretou v ruce a s jazykem v puse svého přítele.
 


Komentáře

1 MOIEL MOIEL | Web | 26. července 2016 v 20:52 | Reagovat

tak moc tě chápu ! ačkoliv mě tenhle článek i pobavil, teď musím být zase vážná, protože to co jsi napsala je velká pravda. asi budu stejné, nebo aspoň podobné povahy jako ty, jelikož si o mně lidé myslí to stejné jako o tobě. hodná, milá, slušná atd.
i když nerada, musím přiznat, že lidé takhle budou soudit vždycky. a vždycky soudili. protože jsou to prostě lidi. teda jsou i lidi, co se tak nechovají, ale těch je opravdu málo.
lidé byli překvapení, když jsem si udělala dredy, stejně tak byli překvapení, když mě viděli s ubaleným brkem marihuany, stejně tak když mě viděli s alkoholem .
vždyť- není tohle všechno přece zdravý? proč za to soudit?

2 veronika-ve veronika-ve | 26. července 2016 v 21:35 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že je někdo, kdo mě chápe.
Mám pocit, že soudí hlavně starší lidé, možná proto, že nám závidí, že tohle nikdy dělat nemohli, protože jejich doba to zakazovala a vše bylo přísnější. Nevím. Možná to dělají jen proto, aby si zpestřili den, kdo ví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama