Říjen 2016

Můj první repaint

31. října 2016 v 16:32 | Veronika Vé |  Repainty
Říkám tomu "Repaint obličeje". Jedná se o to, že smažu původní obličej panenky a nakreslím/namaluju nový.
Poprvé jsem něco takového zahlédla na youtube kanálech AkameruKawaii a SugarCharmShop. Jejich repainty jsou opravdu nádherné a doufám, že se jednou na tuto úroveň dostanu taky.

Nu podívejte se na můj výtvor: vlevo původní obličej, vpravo repaint.


No a co?

12. října 2016 v 16:50 | Veronika Vé |  Téma týdne
Psáno na TT "Neboj se být svůj".

Popravdě, když jsem zahlédla TT poprvé, prolétlo mi hlavou: Pane bože, to zase každej bude psát o tom, jak je nejlepší být sám sebou, někdo bude snad i sepisovat návod k tomu, jak být sám sebou a bla bla.

No já se rozhodla pro uvolněnější variantu tohoto téma.

Včera jsme jeli s mojí mamkou a mým přítelem do města. Skončili jsme i v hračkářství Dráčik. Nebudu vám lhát, hračkářství zkrátka miluju. Nikdy nemám dost procházení mezi regály a čučet na nejnovější hračky, plyšáky, hry atd. Vždy jen žasnu, jak krásné hračky mohou lidé (stroje) vyrobit. Zkrátka jak už to u mě bývá zvykem, zabloudila jsem k regálu s panenkami, spíše tedy k panenkám Barbie.

Když jsem došla k holčičímu oddělení, měla jsem téměř zástavu srdce. Nejvyšší polička byla tak vysoko (mimo to všechny poličky byly nacvakané panenkami), že když jsem vzhlédla až k ní, připadala jsem si jako v animovaném filmu, kdy se postavička podívá nahoru a vám se naskytne dramatický náhled té neskutečné, hrozivé a obdivuhodně výšky.
Moje oči hltaly, co mohly, ale asi byly zmatené, protože jsem chtěla vidět všechno! Nejvíce mne však uchvátila Barbie jako Popelka s přenádhernými šaty. Stála sice 1 000,- Kč, ale byla vážně nádherná. Kdybych byla malá holka, jinou Barbie už bych nechtěla.
Po úvaze nad tím, zda bych utratila tisícovku za Popelku, ze které se mi nejvíce líbily ty šaty (které určitě nestojí tak moc), jsem raději oči upřela někam jinam.

Narazila jsem na Babrie s motivy Mickey Mouse, pro kterého mám slabost. Panenka měla v boxu navíc krásnou bundu a kabelku. A nebyla ani moc drahá, ani ne 300,- Kč.
Nakonec jsem si však koupila Babrie za nějakých 130,- Kč. Tu budu mít na pokusy se šitím, tvarováním, malováním atd.

Když jsem šla platit k pokladně, ptala jsem se sama sebe: Co když si ta prodavačka bude myslet, že je to pro mě? No co, vždyť třeba můžu mít mladší sestru nebo sestřenici a je to pro ni. Jo, to bude obhajoba, když se bude blbě tvářit! No ale nakonec jsem si uvědomila, že je to blbost. No a co, tak mám ráda panenky Barbie! Nestydím se za to, nebudu popírat, že se mi hračky nelíbí a že si je nekupuju, když jo. Samozřejmě si už s panenkami nehraji v tom slova smyslu opravdového hraní někde s Kenem. Já si s nimi hraji jinak. Šiju jim oblečení, rozčesávám zacuchané vlasy, budu se snažit o repaint obličeje. Baví mě to! Tudíž může být každýmu jedno, co si kupuju nebo ne, co mě baví nebo ne.

To jsem prostě já a já chci být svá :)

Rezistence/Veronica Rothová

1. října 2016 v 15:42 | Veronika Vé |  O knížce

RezistenceVýsledek obrázku pro rezistence

Veronica Rothová

Anotace:
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Informace:
  • Řazení: Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
  • Rok vydání: 2012
  • Počet stran: 351
Můj názor:


Hodnocení:

*

Myslím, že hodnocení ve videu mluví pouze za 1 hěvzdičku.