I přesto

21. listopadu 2016 v 16:32 | Veronika Vé |  Téma týdne
Psáno na TT "Srdce z kovu".

Zrovna nedávno jsme s přítelem vedli dost zajímavou debatu, která skončila hádkou. Řekla jsem mu totiž, že nechápu, jak se někdo může bavit např. s mafiánem (ani nevím, jak mě takové téma napadlo, asi proto, že v práci máme nově ukrajince a většina z nich, nebo spíše všichni, jsou sem tahaní přes mafii).
Můj postoj je totiž takový:
Nemohla bych se bavit s mafiány, protože člověk tuší a podvědomě ví, co s lidmi dělají. Nelíbí se mi, že stačí, aby jejich kamarád ukázal prstem a oni zařídí, aby ten či ten člověk zmizel. Jsou to lidé, co asi nemají svědomí, které netrápí, že někomu zabijí otce nebo bratra. Proč bych se měla bavit s člověkem, co je schopen dělat tohle?! Já vím, že jinak to může být inteligentní člověk, ale to vážně nestačí. No a hádejte, přítel mi řekl, že by se s takovým člověkem - mafiánem, klidně bavil, vždyť co, prý mafiánství je určitý typ podniku. No a asi většina z vás chápe, proč po tomto jeho vyjádření propukl náš rozhovor v hádku.

Další byl na řadě majitel bordelu (a tady vážně netuším, jak jsem se k tomuto tématu dostala). Já prohlásila, že bych se nemohla bavit s člověkem, co vlastní bordel. Přece takovej člověk nemůže mít morálku, za to má nejspíš dost silný žaludek. Přítel na to měl zase stejný názor jako před tím na mafiánství - je to určitý druh podnikání.

Možná je můj postoj k těmto lidem povrchní, protože když člověk zavře oči nad tím špatným, může vidět, co já vím, třeba inteligentního sympaťáka. Ale přesto. Nemůžu přeci zavřít oči nad tím, co se mi tak protiví a dělat, jako že nic. Jako že to k tomu člověku nepatří. Vždyť přeci pokud jsem umělec, projeví se to na mě i v běžném životě mimo práci. Tak si jen domyslete, jak to může dopadnout u jiných povolání.

Nevím, možná tyto věco vnímám takhle, protože jsem ženská a on chlap. Možná je to v tom, že on má "srdce z kovu", kdežto to moje je nejspíše "z cukru".
 


Komentáře

1 Majký Majký | Web | 21. listopadu 2016 v 17:44 | Reagovat

U prvního případu bych se spíš bál toho, že pokud budu s tímto člověkem, případně s jeho "nadřízeným" v nějakém kontaktu, mohl bych se najednou stát tím, na koho je tím prsten ukázáno. Často člověk ani neví, čím vším se může někomu zprotivit...

U druhého případu asi souhlasím se stanoviskem tvého přítele. Ono to opravdu určité podnikání je. Ovšem muselo by to být opravdu seriózní podnikání (tohle slovní spojení to v tomhle kontextu asi absurdně, ale asi nejlépe vyjadřuje tu myšlenku :D). Pokud by se jednalo o takového toho klasického pasáka, které vídáme ve filmech, a který v sobě nemá kouska svědomí...tak nevidím důvod, proč bych se s ním měl bavit a proč by se on měl bavit se mnou.

2 veronika-ve veronika-ve | 21. listopadu 2016 v 21:02 | Reagovat

[1]: Ano, u druhého případu to jde i podle mě pojmenovat jako podnikání, ale pořád mi to jde divně přes pusu ( a na klávesnici přes prsty).
A v mém případě je asi jedno, jestli je to nějaký pouliční pasák nebo schopný majitel bordelu, ani s jedním bych si nepodala ruku, natož s ním mluvit.

3 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 11:41 | Reagovat

Hádky skrze podobné věci v mém vztahu také vznikají, také jsme schopni se pohádat kvůli maličkostem. Nicméně ohledně těch mafiánu — souhlasím s tebou. Bát majitelem bordelu podle mě není druh podnikání. Takto bych to neoznačila. Rozhodně na rozdílech názorů žen a mužů něco bude. Pěkný článek.

4 veronika-ve veronika-ve | Web | 11. prosince 2016 v 16:50 | Reagovat

[3]: Jsem ráda, že se mnou někdo souhlasí :)
A děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama