Prosinec 2016

Hra o trůny/George R. R. Martin

30. prosince 2016 v 19:24 | Veronika Vé |  O knížce

Hra o trůnyHra o trůny

ze série "Píseň ledu a ohně"

George R. R. Martin

Než začnu sepisovat inforamce jako obvykle, jen bych chtěla napsat, že tuto knihu jsem dočetla již někdy na podzim, jen jsem se v tu dobu zkrátka nedostala k tomu natočit video a pak napsat článek.
Nicméně před Vánoci jsem si čas udělala. Přeji krásné počtení a podívanou!

Anotace:
Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

Informace:
  • Řazení: Romány, Sci-fi a fantasy
  • Rok vydání: 2011
  • Počet stran: 846
Můj názor:


Hodnocení:

*****

Jediné, co se mi na knize nelíbilo, a co zmiňuji i ve videu, jsou překlepy a nějaké ty chybky při překladu, za což autor sám nemůže. Takže dávám plný počet hvězdiček :)


Sbírám, sbíráš, sbíráme

11. prosince 2016 v 15:50 | Veronika Vé |  Objevy, nákupy a jiné
Ani jsme to nezačalali dělat úmyslně, ale tak nějak jsme do toho spadli.

Hrozně ráda chodím do Levných knih u nás ve městě. Už jsem tam narazila na supr věci jako třeba na Školu noci 8. a 9. díl jen za pár korun, taky na knížku o Stmívání jak jinak než za pár korun. Ale samozřejmě tam můžete narazit na hodně staré knihy.

A taky jsem na pár objevů narazila v Městské knihovně, kde někdy bývají bedýnky, kam lidé vkládají knihy, které nechtějí a ostatní si je zadarmo mohou vzít. Já tam narazila na "Babičku" od Boženy Němcové. Jedná se o první publikaci Státního nakladatelství krásné literatury z roku 1953. Vazba je opravdu nádherná a i když jsem Babičku nikdy nečetla (ale miluju ten černobílý film!), musela jsem si ji vzít.

Dalším úlovkem byly v Levných knihách 3 díly "F. L. Věka" od Aloise Jiráska, na které jsem narazila (teď nevím, jestli já nebo přítel, páč někdy chodí do Levných knih se mnou).
1. díl je šestým vydáním z roku 1913.
2. díl je čtvrtým vydáním z roku 1910.
3. díl je čtvrtým vydáním z roku 1911.
Stály dohromady pár korun a jelikož jsem na střední četla zkrácenou verzi tohoto díla a celkem se mi příběh líbil, neodolali jsme a koupili všechny tři knížky. Ještě jsem je nečetla a nevím, jestli někdy budu, ale pěvně věřím, že ano.

No a zatím posledním úlovkem jsou 2 díly "U nás" také od Aloise Jiráska. Zaujala mne jejich nádherná vazba (na které jsem mimochodem hodně vysazená, zkrátka když kniha nemá pěknou vazbu, nemá u mě šanci).
1. díl je druhým vydáním z roku 1926.
2. díl je druhým vydáním z roku 1927.

Takže, i když neúmyslně, tak jsme s přítelem získali společný koníček a to objevování a sbírání starých knih.