Přečteno za rok 2016

3. ledna 2017 v 13:34 | Veronika Vé |  Přečteno
Kdysi dávno jsem si do svého deníku zapsala všechny knihy, které jsem kdy přečetla a na které jsem si vzpomněla. Ke konci roku 2016 jsem si udělala však jen souhrn přečtených knih za uplynulý rok. No, žádná sláva, ale já si vlastně nikdy nedělala seznam všech přečtených knih za daný rok, tudíž můžu napsat, že je to nejspíše můj průměr...plus mínus.

Fajn, přečetla jsem celkem 12 knih, což je dohromady 4 322 stránek. Vzhledem k tomu, že někdo přečte za rok např. 50 knih, je to celkem slabé číslo. Rozhodně si ale kvůli tomu nebudu škubat vlasy nebo nenalítnu do knihkupectví a celé ho vykoupím. Ani si nebudu dávat osobní výzvu, že přečtu např. 20 knih. Měla bych pak pocit, že čtu jen kvůli tomu, že musím splnit výzvu a ne kvůli tomu, že mě četba baví.

Jedna zajímavost, co se mi po Vánocích stala a týká se knih: Po Vánocích měli v knihkupectví Dobrovský akci - slevu 30% na celý nákup. No a když už jsem stála u poklady a nemohla se dočkat, až si dané předměty odnesu domů, zarazila jsem se. Přede mnou totiž stála dívka, která na pult naštosovala snad 7 nebo 8 knih. Pak už jsem jen sledovala, jak platí téměř 2 000,- Kč a prodavačka ten štos láduje pěkně skládá do tašky. A já se zamyslela No, buď tak moc čte a je to šťastná slečna/paní, že jí po Vánocích zbylo tolik peněz na knihy (nebo ty peníze dostala na Vánoce), nebo její kamarádi jsou líní jít sami do knihkupectví a napsali jí dlouhý seznam knih, které chtějí. Kdyby to však byl ten první případ, tak na jednu stranu chápu, že chtěla využít slevy a peněz z Vánoc (nebo těch našetřených) a koupit si knihy, které si chce přečíst, ale na druhou stranu já ráda chodím do knihkupectví a představa koupit si tolik knih na jednou....nemusela bych do knihkupectví asi víc jak poůl roku. No ale co já vím, třeba ta slečna/paní nebude mít do měsíce co dělat a půjde pro další nálož..

Nu a tady jsou ty knihy, které mě doprovázely rokem 2016. Nejdříve jsem chtěla napsat pouze název autor počet stran, ale pak mě napadlo jen tak ve stručnosti ke každé knize něco napsat (na moje rozsáhlejší názory se můžete podívat do této rubriky).

Knihy jsou seřazené podle toho, jak jsem je četla za sebou.

Dracula - Bram Stoker
(356 stran)

Opět jiný pohled na Draculu. Kniha mě nijak neovlivnila, ale bála jsem se. Jo, jsem strašpytel.

Nádherná temnota - Kami Garciová a Margaret Stohlová
(480 stran)

Když si na tuto knihu zpětně vzpomínám, je to spíš taková adult literatura, ale není to špatná kniha. Jen na takový příběh musí mít člověk náladu.

Sněží, sněží...- Maureen Johnsonová, John Green, Lauren Myracleová
(264 stran)

Ve zkratce vánočně přeslazená kniha. Takže jediný čas, kdy ji číst, je vážně jen o Vánocích, protože jen tehdy ji dokážete naplno ocenit.

Spokojená blbka - Ilona Ondráčková
(176 stran)

Oddechová knížka, dobře se mi u ní relaxovalo.

Šťastní lidé čtou a pijou kávu - Agnes Martin Lugand
(224 stran)

Tato kniha mi vzala dech. Je nádherně napsaná a ani né křečovitě napsaná, což je k danému obsahu neobyčejné.

Škola noci 7 Vyhořelá - P. C. Castová, Kristin Castová
(368 stran)

K této sérii jsem se vrátila asi po 2 nebo více? letech. Je to taky spíš taková pubertální dívčí literatura, ale baví mě to.

Škola noci 8 Probuzená - P. C. Castová, Kristin Castová
(248 stran)

Tento díl mě obzvlášť bavil! Byly zde kapitoly, které jsem přečetla jedním dechem a cítila jsem se u nich, jako by mi zase bylo 15 či 16.

Koralina - Neil Gaiman
(160 stran)

Tuto knihu bych neřadila pouze do dětské literatury, ale také do literatury pro dopělé. Podle mě si totiž každá věková kategorie v této knize přijde na své.

Hra o trůny - George R. R. Martin
(846 stran)

I když znám doposud vydané série v seriálové podobě, kniha mě i přesto bavila a nemohla jsem se jí nabažit. Je napsaná úžasným a poutavým stylem, u kterého se snad nikdo nemůže nudit.

Milostné příběhy - od italských spisovatelů
(216 stran)

Tuto knihu jsem četla někdy, když bylo teplo....ani jsem o ní nic nenapsala na svůj blog, ale udělám to, páč tahle kniha stojí za to. I když je svým obsahem spíše stará a pohádková než erotická (což je na přední straně vazby), téměř jsem ji nedokázala odložit.

Čtyřka - Veronica Rothová
(192 stran)

Nepamatuji, kdy jsem knihu četla...asi taky někdy, když bylo teplo. A taky jsem o této knize nic nenapsala...sakra, co to se mnou bylo?!
Ale jednoduše bych knihu shrnula jako velmi příjemný dodatek k trilogii Divergence.

Hypnotizér - Lars Kepler
(544 stran)

Tuto knihu jsem přečetla na doporučení tety. Normálně psycho detektivky nemusím, ale tahle mě dostala! Jo, bylo tam pár zdlouhavých pasáží, ale jinak kniha byla poutavá a navíc jsem až do odhalení pachatele ani přinejmenším netušila, kdo to vlastně bude. Jinak o této knize u mě na blogu taky nic nenajdete, ale napravím to!

Škola noci 9 Předurčená - P. C. Castová, Kristin Castová
(cca 248, knihu jsem rozečetla)

No a jako 13. knihu jsem v minulém roce rozečetla již deváté pokračování Školy noci.

Snad vám byla nějaká kniha inspirací a kdo ví, co za knížky mně i vám přinese rok 2017!

 


Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 3. ledna 2017 v 14:08 | Reagovat

Bývaly doby, kdy jsem četla 100 knih měsíčně. Měla jsem takové povolání, které to přímo vyžadovalo. Nyní přečtu tak stovku ročně.Moc  inspirující článek na novoroční čas.

2 veronika-ve veronika-ve | Web | 3. ledna 2017 v 14:19 | Reagovat

[1]: 100 knih za MĚSÍC?! Jako vážně? To jde? Ne, že bych nevěřila....jen tomu nemůžu uvěřit :D ;)

3 Dominique Dominique | Web | 3. ledna 2017 v 16:31 | Reagovat

100 knih za měsíc mě celkem děsí! Já kdysi četla hrozně moc, ale teď už to nejni co bývalo :/ Tak snad se zase dostanu do nálady žhavého čtenáře !

4 veronika-ve veronika-ve | Web | 3. ledna 2017 v 19:39 | Reagovat

[3]: Budu držet palce! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama