Březen 2017

Než jsem tě poznala/Jojo Moyesová

19. března 2017 v 18:12 | Veronika Vé |  O knížce

Než jsem tě poznalaVýsledek obrázku pro než jsem tě poznala kniha

Jojo Moyesová

Anotace:
Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louisa měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Informace:
  • Řazeno: Literatura světová, Romány, Pro ženy
  • Rok vydání: 2013
  • Počet stran: 407

Můj názor:


Hodnocení:
Na této knize nemůžu ocenit vůbec nic, takže nedávám ani jednu hvězdičku.

Ten, kdo stojí v koutě/Stephen Chbosky

15. března 2017 v 19:44 | Veronika Vé |  O knížce

Ten, kdo stojí v koutěVýsledek obrázku pro ten, kdo stojí v koutě


Stephen Chbosky

Anotace:
Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

Informace:
  • Řazeno: Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
  • Rok vydání: 2012
  • Počet stran: 216

Můj názor:
Hodnocení:

*****Balíček z Databáze knih

11. března 2017 v 11:28 | Veronika Vé |  Objevy, nákupy a jiné
Tento týden jsem se rozhodla si poprvé objednat balíček z Databáze knih.

Chtěla jsem knihu "Kalanetika" od Callan Pinckney, jenže už se dá koupit pouze v antikvariátech a bazarech. No a nejlevnější variantu jsem našla právě na Databázi knih u uživatele "dohnálci", který mi knihu zaslal po tom, co jsem mu poslala peníze na účet. Samozřejmě jsem se nejdřív dívala na jeho doporučení od ostatních uživatelů a pochopila jsem, že se nemám čeho bát. No a ještě jsem k tomu objednala od toho samého uživatele další 3 knihy. Balíček mě vyšel na 190,- Kč (130,- Kč za 4 knihy, 60,- Kč poštovné). Knihy došly v pořádku, krásně zabalené a hlavně došly rychle a všechny!!


8. a 9. týden

7. března 2017 v 14:05 | Veronika Vé |  Deník 2017
8. a 9. týden

Téměř jsem zapomněla něco napsat o posledních dvou týdnech.

8. týden
Zjistila jsem, po tom, co mi byla odebrána krev, že hladina štítné žlázy se dostala do normálu! :)
Po páteční noční jsem sice naspala jen 3.5 hodin, ale za to jsem si pak ve městě koupila konečně řezací podložku a vytvořila jsem rám prvního kousku nábytku pro Barbie - postel ;) Foto sem ještě nechci přidávat, to až bude postel kompletní ;)
Také jsem v ten samý den sehnala v drogerii Teta denní krém od Ellie - tuto kosmetiku jsem si vážně oblíbila. A taky jsem tam narazila na 1,35 l Jaru za nějakých 70 - 80,- Kč za kus. Tak jsem rovnou koupila 2 a do letních prázdnin tak nemusím kupovat přípravek na nádobí. Juchůůů!! Možná se vám zdá, že jsem divná, mít radost ze zakoupení Jaru, ale vážně jsem ráda, že mi tato starost odpadla a jak dlouho se nemusím o něco takového starat ;)
Jinak večer jsem si zdřímla ještě hodinku. Přeci jenom 3,5 hodiny spánku po noční je pro mě opravdu málo ;)

9. týden
Nezačal zrovna nejlíp. Příteli zemřel strejda, teda spíš prastrejda. Já ho sice neznala, ale hrozně mě bolelo se dívat na přítele, jak je smutný. A jelikož nemám ráda se o takových věcech moc bavit, dál to nebudu rozebírat.
Vzhledem k výše uvedené události je to dost banální, ale rozhodla jsem se jíst pouze kvalitní čokoládu. Už žádné Milky, Orion atd. Jsou to hnusy, které už mi vlastně ani moc nechutnají. A kvalitní čokoláda je vážně moc dobrá!

Asi bych řekla, že to je za poslední 2 týdny vše. Vím, že můj život není plný dobrodružství atd., ale přesto jsem s ním spokojená a vážím si ho.


Hm?

3. března 2017 v 12:38 | Veronika Vé |  Objevy, nákupy a jiné
Zrovna teď jsem dočetla knihu "Ten, kdo stojí v koutě" od Stephena Chboskyho. ÚŽASNÁ kniha!! Musím říct, že strašně strašně dlouho jsem nečetla tak dokonalou knihu. Možná snad NIKDY jsem nečetla takovou knihu! Mám v ní plno lepítek a podtrhaných vět, o kterých bych se pak chtěla rozpovídat ve videu, které budu o víkendu natáčet. Tato kniha mi byla snad napsána na míru nebo co, protože se téměř ztotožňuji s hlavním hrdinou a jeho pochodem myšlenek. Autor, Stephen Chbosky je geniální, vážně geniální!!

Po dočtení jsem se chtěla na Youtube podívat na nějaké videorecenze a pak na samotný trailer k filmu, protože na něj se chci vážně moc a moc podívat, ale všechna videa jsem stopla hned na začátku, protože jsem si uvědomila, že si vlastně nechci kazit dojmy z knihy. Protože u téhle knihy stojí za to se nad ní po dočtení zamyslet a užít si ten samotný pocit z ní!

Taky jste to tak někdy měli? Že vás kniha stále ohromovala, i když jste ji už vlastně dočetli?