Květen 2017

Stránky s downloady

31. května 2017 v 13:14 | Veronika Vé |  Downloady
Za těch pár let, co do The Sims 2 stahuju downloady, jsem našla pár dobrých a pár vážně skvělých stránek s downloady.
Téměř na každých stránkách se ale najdou downloady, co nejdou stáhnout, protože daný soubor již neexistuje, což je logické, protože kvalitních blogů o The Sims 2 ubývá. Je to tím, že vyšla hra The Sims 3 a 4 a o The Sims 2 se už tolik lidí nezajímá, přijde jim to zastaralé. Je to škoda, ale je to tak. Navíc technika jde dopředu a už od Windows 8 nejde The Sims 2 spustit v tomto operačním systému klasicky, ale musíte na to jít oklikou.

Ale i přesto jsem pro Vás sepsala pár stránek s downloady, které opravdu stojí za to a špatných downloadů zde najdete opravdu minimum.

modthesims.info
- tohle je neplacená stránka, kde se můžete registrovat, čímž získáte možnost stahovat více a mnohem lepší downloady
- tady toho najdete opravdu spoustu, navíc je to aktuální stránka, lidé sem stále přidávají nové downloady
- je tu vše ohledně stavění, velký výběr domů, samotní Simíci, oblečení, genetika, plno herních módů, spoustu vychytávek do her (například věšák na oblečení, díky němuž můžete oblečení nakupovat jen tím, že na něj kliknete, takže nakupujete z pohodlí domova a Simíka nemusíte tahat po obchodech)

parsimonious.org
- tohle je vážně skvělá stránka!
- najdete zde všechno a ve velkém výběru (nábytek, stavební materiál, domy, genetika, líčení, doplňky, dokonce i kentaura, různá vílí křídla i elfí uši
- navíc vše jde stáhnout bez obtíží

annamariasims2.com
- tato stránka je super co se týče oblečení, najdete ho zde opravdu hodně!
- dál tu najdete krásnou genetiku, make-up, vlasy, doplňky, ale i samotné Simíky

josettesims.blog.cz
- tohle je taková průměrná stránka, kde najdete od každého něco

lmhwjs.wordpress.com
- tuto stránku jsem úplně celou neprozkoumala, ale je dobrá

milanosims2.com
- zde najdete spíše oblečení, make-up, genetiku, ale také krásné podlahy a zdi, na nichž jsou pohádkové postavy (Medvídek Pú, Disney princezny,....)

mirkwood-sims.de
- zde najdete hdoně oblečení typu fantasy, historie, dark fashion apod. a jsou to opravdu krásné kousky!

thesims2-bee.blog.cz
- zde najdete super věci od každého něco

lianasims2.net
- tohle je stránka, kde najdete spoustu oblčení a Simíky samotné


Užijte si prozkoumávání downloadů a pokud znáte taky nějakou dobrou stránku s downloady, určitě ji napište do komentářů! :)

(Super)hrdinové

30. května 2017 v 16:20 | Veronika Vé |  Život píše
K napsání tohoto článku mě vedlo hodně faktorů, ještě více důvodů a snad milion pocitů. Takže mi nejspíše dáte zapravdu v tom, že napsat v tomhle případě článek, co má hlavu a patu, bude složité. Ale zkusím to.

Hrdinové? Co se Vám pod tímto pojmem vybaví? Mně člověk, ne nutně hasič, co zachraňuje jiného člověka z hořícího domu. Proč? To vážně nevím. Možná proto, že z ohně mám vážně respekt a tudiž někdo, kdo je ochoten běžet do hořícího domu, aby někoho zachránil, je pro mě hrdinou.

Nedávno jsem s kamarádem, který na sebe souká obleky hrdinů/superhrdinů, měla takový kratičký rozhovor. Mimoto tady jsou jeho stránky. Myslím, že je to dobrý koníček. Sice u některých lidí je to podle mě trochu úchylný a divný, navlékat se do kostýmů sci-fi nebo fantasy postav, ale u něj mám jistotu, že je to v normě, jestli se to tak dá říct.
Ale abych se vrátila k tomu rozhovoru. V závěru z toho totiž vyšlo, že M., ten kamarád, se necítí být tím superhrdinou, když se do kostýmu oblékne. Což je důvod, proč tohle považuju za to, že je to v normě.
A tohle je už z mého pohledu, bohužel jsou lidé, co se obléknou do takového kostýmu a myslí si, že jsou to superhrdinové, hrdinství zahrnujíce, což podle mě není zdravé a vlastně ani morální. V tom případě já se můžu obléci jako profesorka VŠ a tím pádem i budu profesor na VŠ. Vidíte, jak je to nesmyslné?

Hrdinství si člověk musí zasloužit, ale ne úmyslně. Když vidím, jak se v bazénu topí dítě, neměly by moje myšlenky být: Když teď skočím do vody a zachráním to děcko, každý mě bude mít za hrdinu. To je alarm, že člověk není normální. Navíc takového jedince poznáte podle toho, že nejdřív dlouze a blbě na to topící se dítě čumí, a pak až za ním skočí.
Kdežto člověk, co hned bez rozmýšlení skočí do toho bazénu a dítě zachrání, to je hrdina. Ten, co to udělá, aniž by od ostatních očekával uznání za hrdinství.
Kdysi jsem byla na Škole v přírodě, to mi bylo tak 9-10. Všichni se potulovali kolem bazénu, protože právě probíhaly plavecké závody. Kluk z nejstaršího ročníku skočil do vody a musel dopadnout fakt blbě, protože se začal topit, i když uměl plavat. A jedna jeho spolužačka neváhala a skočila pro něj. Pak, večer, když se udělovaly různé pochutiny za úkoly, které jsme ten den zvládli, ta holčina za záchranu svého spolužáka dostala sladkost také. A mně to přišlo správné. Vždyť jí bylo asi 13 a neváhala a spolužáka zachránila. Proč by si za to něco nezasloužila? Vždyť ani nečekala, že něco večer dostane a přesto do bazénu skočila, když učitelky a ostatní žáci byli v šoku a jen blbě civěli, včetně mě. Nejhorší však na tomto zážitku bylo to, že jí to ostatní záviděli. Jako vážně?! Chápete, jak je nesmyslné žárlit na někoho, kdo někoho zachránil?

Hold lidé jsou buď takoví, nebo makoví. Ale prosím vás, lidi, zamyslete se nad sebou! Oblékat se za superhrdiny a myslet si, že jimi jste nebo škaredě závidět spolužačce a žárlit na ni proto, že zachránila topícího se spolužáka....na to napíšu jen jedno: A to jako vážně?!

Jak na downloady

30. května 2017 v 14:01 | Veronika Vé |  Downloady
Zdravím všechny příznivce the Sims 2! Vím, že tato hra je už poněkud starší, vzhledem k tomu, že už je vydaná hra The Sims 4, ale já dvojku miluju a pořád do ní hledám ty správné předměty, genetiku, domy apod.
Dneska teda pomůžu těm, kdo neví, jak si různé věci - downloady, stáhnout a nainstalovat do hry. (Jinak myslím si, že stejný návod bude platit i u The Sims 3, u 4 je to jiné;)).

1. Vytvoříme si složku "Downloads", pokud ji nemáme ↓

2. Stáhneme download z internetu, např. šaty hned nalevo (download stáhnete buď kliknutím na něj, na jiných stránkách máte přímo tlačítko Stáhnout apod.) ↓


3. Soubor se nám stáhne zabalený v takových "knížečkách". Abyste se souborem mohli pracovat, musíte mít stažený a nainstalovaný program WinRar nebo WinZip, to je vcelku jedno. Stáhněte si ho třeba tady.
Když máte potřebný program nainstalovaný, na knížečky klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Extrahovat soubory..." ↓


4. Soubory extrahujte do složky "Downloads". ↓


5. A to je vše. Ještě si tedy přímo ve hře musíte nastavit, aby se Vám zobrazoval vlastní obsah, což uděláte tak, že když hru spustíte, v levém dolním rohu máte ovládací panel a tam akorát kliknete na možnost "Nastavení" a tam už to najdete ;)
Moje vychytávka je si ve složce "Downloads" vytvořit podsložky, třeba s názvem stránek, odkud stahuji, a vždy si hned po té hru spustit, jesli mi běží, jak má. Ono totiž některé stažené soubory vám mohou poškodit hru a takhle budete vědět, z které stránky už třeba nestahovat a downloady z hry smazat.

6. Další vychytávka jak na poškozené soubory :) Stačí, když si stáhnete program Sims2Pack Clean Installer třeba tady.
Pak už stačí ho jen otevřít, "projet" soubory... ↓


...a ten, který je označený červeným páskem, smazat. To uděláme tak, že na červený download klikneme pravým tlačítkem myši a zvolíme Remove package.↓A to je celé. Snad Vám tento návod pomohl ;)


Ani jsem to nepostřehla

11. května 2017 v 17:38 | Veronika Vé |  Život píše
Když člověk dospívá, hodně věcí se mění.

Znovu je tu období maturit a já jsem neskutenčě ráda, že to mám již 3 roky za sebou. Ovšem ukončení střední školy sebou přineslo i ukončení mnoha vztahů. S kamarády už se tolik nevídám, vlastně jen hodně zřídka. Na jednu stranu je to škoda, na druhou stranu většina z nich stále studuje a s těmito lidmi už toho nemám tolik společného, i když bych si to moc přála. Zkrátka pracující člověk dělnické třídy a vysokoškolák moc společných životních témat, o kterých by si mohli smysluplně popovídat, nenajdou. Tedy alespoň tak to je v mém případě a případě těch vysokoškoláků. Je to škoda, po některých přátelích je mi opravdu smutno.

Nicméně abych se dostala k jádru věci. Dnes jedna kolegyňka v práci řešila nějakou vážnější věc ohledně své kamarádky. A já si uvědomila, že už to nedělám. Dřív, to bylo ještě v době, kdy jsem měla status student, jsme si s kamarádkami popřípadě kamarády stále říkali něco nového, o svých vztazích nevztazích, o tom, co se stalo doma a jak nás rodiče nechápou, o snech, představách, tužbách. A teď? Tohle vážně neřeším. Vůbec.

Když nad tím tak přemýšlím, nijak mi to nechybí. Jen jsem v šoku, že jsem to nepostřehla. Myslím tu dobu, kdy jsem o tohle přestala projevovat zájem a kdy ostatní zjistili, že mi raději psát nebudou, protože....vlastně ani nevím. Třeba jsou na tom stejně jako já a své pocity a události už nepotřebují sdělovat každému, jako tomu bylo kdysi ve studentských letech. Nebo zkrátka nejsem pro ostatní dobrou kamarádkou. Nevím.

V každém případě mě nezajímá, co se komu stalo, když to tedy není opravdu blízký přítel nebo rodina. Možná to vyzní hanebně, ale já vážně netoužím po tom, aby mi 10 kamarádek denně psalo o tom, co zažily na přednášce a kterej kluk je pozval na rande. Z tohoto jsem vyrostla. Možná proto, že mám myšlenky směřující jinde, než na místa rande, škádlení a flirtování.

Mám jen asi 2 kamarádky, se kterými udržuji přátelský kontakt. S jednou, vysokoškolačkou, se vídám tak 2-3x do roka. Hlavně kvůli tomu, že už nebydlí ve vesnici jako dřív a má náročnou školu. Je to snad jediná vysokoškolačka v mém okolí, co si i po třech letech studa na VŠ udržela zdravý selský rozum.
No a druhá kamarádka je taky pracující bytost, jako já, i když ne v dělnické sféře. Ale stále se spolu bavíme, tak 10x do roka, řekla bych. Tyto 2 duše mám moc ráda a nechci o ně přijít, i když jedna z nich bude lékařka a druhá, co já vím, úspěšná podnikatelka :)

Okouzlená nocí/Amy Plum

8. května 2017 v 11:41 | Veronika Vé |  O knížce

Okouzlená nocíVýsledek obrázku pro okouzlená nocí


Amy Plum

Anotace:
Šestnáctiletá Kate Mercierová žije poklidným, zcela normálním životem, dokud jí při nehodě nezemřou oba rodiče. Přestěhuje se i se starší sestrou do Paříže a před bolestí ze ztráty rodičů utíká do světa knih a pařížského umění. Pak ale potká Vincenta. Vzápětí však zjistí, že Vincent není obyčejný smrtelník, ale revenant - zvláštní bytost, jejímž údělem je bojovat proti zlým silám a nasazovat vlastní život pro záchranu lidstva. Kate se ocitá na osudové křižovatce - má se své lásky vzdát, nebo ji následovat?

Informace:
  • Řazeno: Romány, Fantasy
  • Rok vydání: 2013
  • Počet stran: 320


Můj názor:Hodnocení:

***


Problém s psaním

6. května 2017 v 12:28 | Veronika Vé |  Život píše
Zrovna teď sedím u počítače, střešní okno po pravé straně a stále dokola slyším se smát lidi pod ním. Mají tam nějakou akci nebo co, už od včerejška. Abyste pochopili, nejsem moc společenský člověk a společenských akcí se účastním velmi nerada. Proto mě tak štve, že ve vesnici, kde máme dočasně pronajatý byt, se veškeré akce pořádají v parku přímo naproti....asi tak 15 metrů od bytovky. Jo, mohla bych si stěžovat na obci, ale nemělo by to žádný účinek, což je pochopitelné a navíc bych byla označována za "tu divnou". A tak je to ve všem.

Když mě napadne téma na nějaký článek, většinou mě po pár řádcích zastaví vědomí, že to lidi buď nepochopí nebo mě označí za "tu divnou". No ale neměla bych se bát dát najevo svůj názor, no ne? Ať si lidé myslí, co chtějí, že jo?!

Ovšem kdyby bylo tak snadné sdělit světu vše, co si člověk myslí, dělal by to každý. A dejme si ruku na srdce, kdo to dělá? Ano, najde se pár výjimečných a těm upřímně závidím. Sejít dolů a nadat jim, že mám volno a chci si ho užít v klidu a jít pak nahoru do bytu s krásným pocitem by bylo určitě osvobozující. Jenže já, když už někomu od plic řeknu, co si o něm nebo o tom, co dělá, myslím, tak se mi pak třesou kolena a je mi špatně do té doby, než se tomu člověku neomluvím. To jsem já.

Nerada vyvolávám hádky, někdy :D Takže napsat článek o nějakém žhavém tématu a přitom vědět, že můj názor bude pro většinu nepochopitelný, nesmyslný apod., je pro mě dost těžké.

Nevím, jak tenhle článek ukončit, což se mi moc často nestává. Snažím se totiž, aby moje články měly hlavu a patu, ale upřímně, tento článek hlavu ani patu nemá. Možná jen pár prstů u nohou.

Postel

1. května 2017 v 19:44 | Veronika Vé |  Projekt "Dům pro Barbie"
Před několika týdny jsem se pustila do své první práce do projektu "Dům pro Barbie". Abych tento projekt objasnila:

Už odmalička jsem si přála velký dřevený dům pro Barbie, protože jsem si s nimi jako malá hrozně ráda hrála. Bohužel v rodině nebyl nikdo, kdo by uměl se dřevem a dělat domek na zakázku nebo ho koupit by stálo moc peněz. Ale mamka mi vytvořila krásný domek z krabic a byl vážně moc krásný, jenže takovej domek prostě nevydrží vše.
Teď, když jsem starší a začala jsem se věnovat práci s fimem, dřevem a šitím, jsem se rozhodla vytvořit si svůj vlastní dřevěný domek pro Barbie. Nejlepší na tom bude, že bude přesně podle mých představ. Sama si s tím ale asi neporadím. Konstrukce domů musí být z bytelných dřevěných příček a při spojování budu muset použít vrtačku a to by nedopadlo dobře :D Takže mi bude přítel (netuším, jestli ochotně :D) pomáhat.
Sama taky nevím, kdy bude domek hotový. Ale budu sem postupně přidávat práce do něj ;) Některé práce budu i natáčet (spíše takové, u kterých vím, že mi nebudou trvat moc dlouho a budu vědět jak na ně, což se u postele níže říci nedá).

Teď už k samotné práci:

Vytvořila jsem postel z dřevěných příček, které se dají za pár korun koupit v Obi. Použila jsem lepidlo na dřevo, ale příště musím použít nějaké průhledné, tohle bylo nažloutlé a po zaschnutí takové taky zůstalo. Takže jsem postel následně přetřela temperou rozpuštěnou ve vodě. Na matraci jsem použila takový bílý pěnový materiál, co se dává třeba do křehkých balíčků. A samotné šití vážně stálo za to, jelikož to moc neumím. Ale nějak jsem se s tím poprala. Použila jsem takový zvláštní materiál, co se používá do plyšáků (nebo alespoň tak mipřipadal). Sehnala jsem ho v Kiku, ale od té doby jsem to tam neviděla, takže se budu muset podívat po netu.

No a tady je samotná práce s mojí před asi týdnem koupenou novou Barbie :)


Rozcestník Panenky

1. května 2017 v 19:30 | Veronika Vé |  Panenky
Výsledek obrázku pro jehla a nit
ŠITÍ


Výsledek obrázku pro štětec a barvy
REPAINTYVýsledek obrázku pro dům pro barbie
PROJEKT "DŮM PRO BARBIE"

Balíček z Megaknihy.cz

1. května 2017 v 13:32 | Veronika Vé |  Objevy, nákupy a jiné
Minulý týden jsem KONEČNĚ obdržela balíček s knihami, Juchuuuu! :)

Ráda bych Vás těmito články a videi motivovala k různým knihám. Já třeba nemám moc ráda detektivky, ale když se mrknu na článek nebo video třeba s recenzí na fakt dobrou detektivní knihu, někdy neodolám a i když to není můj šálek kávy, přečtu si ji. Ve většině případů nelituji! :)

Zde už video a jak píši i pod samotným videem, mrkněte se na nějaký ten díl Naruta. Nechci to nikomu vnucovat nebo tak něco, ale je to vážně krásný seriál a chvílemi i dost vtipný :)


klikni na obrázek