Jak to pokračuje

16. července 2017 v 17:52 | Veronika Vé |  Cesta za lepším JÁ
Za 2 týdny končím v současné práci, kde pracuji jako dělník ve výrobě. No a zatím nemám sehnaného nic nového. Možná bych měla být v depresi, ale spíš se těším. Sice mi nedělá radost, že se budu muset jít zaevidovat na pracák a zažádat o podporu, která bude minimální díky tomu, že to já jsem dala výpověď, ale budu mít volno.
Už teď mě šíleně štve představa těch peněz, kterých vážně moc nedostanu, cca kolem 4 500,- Kč za měsíc, ale naštěstí jsem si oddělala něco stranou z předešlých výplat, takže si v klidu poplatím svoje věci a nebude je muset platit přítel.

Já se vlastně ani nechtěla jít evidovat na úřad práce, chtěla jsem si na dobu, než dodělám řidičák, což bych mohla stihnout do konce srpna, najít brigádu, ale přítel mě přesvědčil, ať nic takového nedělám. Hlavně proto, že prioritou číslo 1 je co nejrychleji dodělat řidičák a brigáda by mě v tom mohla značně omezit. A proč že je ten řidičák tak moc důležitý? Mám vyhlídnutou práci ve městě, kam mi spoje prostě nejezdí tak dobře, takže proto je ten řidičák tak nutný.
Vlastně jsem tento týden v pátek absolvovala svoje první jízdy. Naštěstí jsem už auto na polní cestě párkrát řídila, takže jsem neměla nějak extra problémy s řazením. Ale to ostatní....hrozně mě znervózňovalo, jak mi instruktor pořád šlapal po pedálech, byla jsem z toho víc zmatená, než kdyby mě nechal a jenom kdyby viděl, že se nechystám zabrzdit nebo přidat plyn, tak by na ně dupnul. Takže jsem z prvních jízd byla celkem zdeptaná. Snad ty další, které budou, doufám, za týden, dopadnou líp ;)

Jinak co se týče té vyhlídnuté práce, je to práce opět ve fabrice. Pozitivum ale je, že by měla být hodně dobře placená a že bych měla nepřetržitý provoz, což si myslím, že pro mě bude lepší. Hlavně proto, že přítel má taky nepřetržitý a já mám momentálně třísměnný, takže se opravdu málo vidíme a taky proto, že mi poslední dobou hodně vadí noční směny, kterých jsem v současné práci měla klidně 6 za sebou, kdežto na nepřetržitém jich budu mít max. 3.
Ale pořád tuto práci beru jako poslední možnost, kdyby se mi do té doby nic lepšího nenaskytlo.

Jen zdůrazňuji, a to ne jen kvůli vám, ale hlavně kvůli sobě, že i kdybych znovu skončila ve fabrice, rozhodně to neznamená, že bych na sobě přestala pracovat. Už teď jsem dokázala to, že dělám řidičák a začala jsem se učit psát hmatovou technikou (psaní všemi deseti). A tím rozhodně nekončím! ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama